Prelegenci

Prelegenci 2012 
Daniel 'Corass' Kanka, w 2000 roku rozpoczął swoją przygodę z kamerą oraz montażem na 2 odtwarzaczach VHS, obecnie pracuje na sprzęcie w pełni cyfrowym obsługującym montaż do 4K. Zrealizował parędziesiąt teledysków, spotów reklamowych, filmów promocyjnych oraz innych form video. Stawia na ciekawe i oryginalne pomysły. Właściciel firmy 85'sunrise, która współpracuje z licznymi domami produkcyjnymi.

Marcin Wilkowski - koordynator projektów internetowych Ośrodka KARTA, założyciel pierwszego polskiego portalu poświęconego historii digitalnej - Historiaimedia.org.
Uczestnik Interdyscyplinarnego Programu Doktorskiego Collegium Civitas.

Grzegorz D. Stunża - pedagog mediów, badacz kultury cyfrowej. 
Asystent w Pracowni Edukacji Medialnej w Zakładzie Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych Instytutu Pedagogiki UG. Prowadzi blog edukatormedialny.pl
www.edukatormedialny.pl
Iwona Joć-Adamkowicz – absolwentka historii na Uniwersytecie
Gdańskim(UG),studiowała również na Podyplomowym Studium Dziennikarstwa przy UG.
Była dziennikarka „Dziennika Bałtyckiego”, redaktor naczelna miesięcznika
„Pomerania”, a także wykładowczyni przedmiotu Publicystyka regionalna na
kierunku Dziennikarstwo UG. Obecnie kierownik Działu Regionalnego oraz
specjalistka ds. promocji regionu w WiMBP w Gdańsku. Redaktor książek popularnych,
popularnonaukowych i edukacyjnych, wydawanych przez pomorskie wydawnictwa.






Prelegenci 2011




Grzegorz D. Stunża – z wykształcenia pedagog społeczny, z powołania pedagog mediów. Interesuje się nieformalnymi społecznościami edukacyjnymi w internecie, wykorzystaniem nowych mediów do budowy alternatyw edukacyjnych i od niedawna zastosowaniem mobilnych urządzeń komunikowania do prowadzenia projektów edukacji obywatelskiej i medialnej. Współtworzył i współkoordynował projekt „Jeden Dzień (Prototyp)” www.jedendzien.org  archiwizujący jeden dzień z życia Lublina 27.08.2011 podczas medialabu Lublin 2011. Pomysłodawca i szef projektu „Edukator Medialny” www.edukatormedialny.pl  Współpracuje z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.




Marcin Wilkowski - koordynator projektów internetowych Ośrodka KARTA, założyciel pierwszego polskiego portalu poświęconego historii digitalnej - Historiaimedia.org. Uczestnik Interdyscyplinarnego Programu Doktorskiego Collegium Civitas.

Tomasz Strug – Oliwianin i gdańszczanin od urodzenia. Dziennikarz radiowy. Twórca portalu "StaraOliwa.pl" oraz współprowadzący internetowe "Wolne Forum Gdańsk". Poszukiwacz dawnych historii.


Mikołaj Wierzbicki – z potrzeby „bycia skądś” dokumentuje ślady przeszłości – stare napisy, studzienki, kamienie graniczne oraz kolekcjonuje pocztówki, mapy i książki. W 2003 r. założył Forum Dawny Gdańsk (www.forum.dawnygdansk.pl). Autor tekstów publikowanych m.in. w „30 dniach”, na portalu trojmiasto.pl i na stronach Akademii Rzygaczy. Zawodowo – radca prawny i nauczyciel akademicki. 
www.forum.dawnygdansk.pl 


Ewa Kowalska - Z urodzenia - gdańszczanka, chociaż chciałaby urodzić się w cieplejszym klimacie.Z przypadku - absolwentka Politechniki Gdańskiej, chociaż nie nadaje się na inżyniera.Z pasji - dziennikarka obywatelska, chociaż z trudem zdała maturę z języka polskiego. Z zamiłowania - przewodnik turystyczny, chociaż ulic z założenia nie "szlifuje". Z miłości - Matka Polka i żona, chociaż rzadko bywa w domu.
Z rozsądku - trudno powiedzieć...
Poza tym kocha kawę, nordic walking, żurawinówkę, Güntera Grassa, morze,
ludzi i brydża*.

Aleksander Masłowski - z wykształcenia prawnik, z zamiłowania historyk, obecnie przewodnik turystyczny, dziennikarz i tłumacz. Założyciel Akademii Rzygaczy – internetowego portalu popularyzującego wiedzę o historii Gdańska. Gdańszczanin od pokoleń, zakochany w swoim Mieście. Zajmuje się wszystkim, co jest związane z historią Gdańska, a wiedzą stara się dzielić z innymi m.in w formie wykładów, artykułów na łamach „30 dni” i stronach internetowych.



Izabela Sitz-Abramowicz - z wykształcenia fotograf, z zamiłowania historyk amator. Autorka 4 blogów w tym 2 historycznych,  współzałożycielka Wolnego Forum Gdańsk, członkini witrualnej Akademii Rzygaczy, kolekcjonerka staroci. Mieszka z zabytkowej części Nowego Portu, którego mniej i bardziej znane miejsca i historie przybliża czytelnikom na blogu Neufahrwasser.
Na blogu prowadzonym od 2007 r. prócz opowieści o Nowym Porcie można znaleźć informacje dotyczące Gdańska i jego okolic.
www.fritzek-neufahrwasser.blogspot.com

 


Marek Adamiec - prof. UG, dr hab. Katedra Kulturoznawstwa. Autor m.in , Dzieło literackie w Sieci. Pomysły, hipotezy i interpretacje z pogranicza wiedzy o 
literaturze, kulturze masowej i współczesnej technologii. Realizuje projekt 
autorski : Literatura polska w internecie, którego integralną częścią stanowi przygotowana w ramach współpracy z UNESCO Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej. 
www.monika.univ.gda.pl




Sylwia Kubryńska - pisarka, blogerka, dziennikarka. Laureatka wyróżnienia w Konkursie Prozatorskim Gdańsk Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat za opowiadanie Tragedia Posejdona. Finalistka konkursu prozatorskiego Repliki za opowiadanie Najlepszy Kochanek na Świecie. 23 marca 2011 jej nowa powieść Last Minute będzie miała książkową premierę.

Szymon Suchar - Rocznik 84. Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania grafik, plastyk, fotograf i kucharz. Blog "Gotuj z Sucharem" założył mu kolega, który był pod wrażeniem pomysłów kulinarnych Szymona. Blog prowadzi od grudnia 2009 roku; zdjęcia, którymi jest opatrzona strona są również autorstwa blogera. W swoich przepisach nie sięga po stare sprawdzone przepisy a stara się stworzyć coś nowego. Jak mówi o swoich potrawach - są one tworzone metodą "patrzę, co jest w lodówce i kombinuję".

Natalia Hatalska - ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jako stypendystka prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship studiowała również w London Business School w Wielkiej Brytanii.
W latach 2005-2009 kierownik działu komunikacji w Wirtualnej Polsce. Wcześniej zajmowała stanowisko menedżera ds. public relations w NIVEA Polska i Young Digital Planet. Pomysłodawczyni wielu kampanii opartych na niestandardowych działaniach reklamowych i nagrodzonych w konkursach reklamowych (MediaTrendy, Golden Arrow, Obsesja Papieru). Obecnie jako Chief Inspirator współpracuje z domem mediowym Universal McCann, a także wykłada m.in. w SWPS, SGH i na Uniwersytecie Gdańskim.
Od 2008 juror w prestiżowym konkursie polskiej reklamy KTR w kategorii Active Advertising.
Autorka bloga poświęconego reklamie hatalska.com, któremu przyznano tytuł Bloga Roku w kategorii Profesjonalne oraz Wyróżnienie Główne w konkursie Blog Roku 2009 organizowanym przez Onet SA.

Jakobe Mansztajn - poeta-bloger, którego tomik poezji  „Wiedeński high life” otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2010 w kategorii „Debiut roku”, a także nominację do Nagrody Literackiej Gdynia w dziedzinie poezji i III nagrodę w konkursie „Złoty Środek Poezji 2010″. Otrzymał nagrodę Gazety Wyborczej Sztorm Roku 2010 w kategorii literatura.