środa, 7 września 2011

Edukacja medialna w działaniu spotkanie z Grzegorzem D.Stunżą

22.09.2011(czwartek) godz. 18:00

Filia Gdańska
ul.Mariacka 42
80-833 Gdańsk

wstęp wolny

Wystąpienie będzie poświęcone refleksji i wskazaniu przykładów, w jaki sposób m.in.  digitalizacja oddolna, archiwizacja współczesności, cyfrowe opowieści i dziennikarstwo obywatelskie mogą być wykorzystane jako narzędzia w procesie edukacji obywatelskiej i edukacji medialnej. Autor zamierza również zastanowić się nad możliwościami współpracy różnych instytucji w prowadzeniu projektów edukacyjnych uzupełniających luki współczesnego systemu szkolnictwa.


Grzegorz D. Stunża – z wykształcenia pedagog społeczny, z powołania pedagog mediów. Interesuje się nieformalnymi społecznościami edukacyjnymi w internecie, wykorzystaniem nowych mediów do budowy alternatyw edukacyjnych i od niedawna zastosowaniem mobilnych urządzeń komunikowania do prowadzenia projektów edukacji obywatelskiej i medialnej. Współtworzył i współkoordynował projekt „Jeden Dzień (Prototyp)” www.jedendzien.org  archiwizujący jeden dzień z życia Lublina 27.08.2011 podczas medialabu Lublin 2011. Pomysłodawca i szef projektu „Edukator Medialny” www.edukatormedialny.pl  Współpracuje z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

poniedziałek, 5 września 2011

Konkurs. Blog Forum Gdańsk 2011

Miasto Gdańsk z okazji Międzynarodowego Dnia Blogera ogłasza konkurs na „Blog of Gdańsk 2011”. Konkurs przeznaczony jest dla osób fizycznych prowadzących w Internecie bloga na dowolnej platformie. Warunkiem zakwalifikowania bloga do konkursu jest jego związek z Miastem Gdańsk w zakresie poruszanej tematyki lub osoby go prowadzącej.

„Chcemy wyróżnić tych autorów, którzy w szczególny sposób opowiadają o Gdańsku” – wyjaśnia Anna Zbierska, dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta, organizującego Blog Forum Gdańsk. „Będziemy brać pod uwagę nie tylko treść Bloga, ale również jego ogólny wygląd graficzny”.

Nagrodami, które zostaną przyznane zarówno w głosowaniu internautów jak i Komisji Konkursowej, są statuetki oraz kampania promująca zwycięskie blogi na portalu www.trojmiasto.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są od 1 do 28 września 2011.
Szczegółowe informacje znajdują się na www.trojmiasto.pl/blogforumgdansk.



BLOG FORUM GDAŃSK to pierwsza w Polsce interdyscyplinarna konferencja blogerów. To forum wymiany opinii dla twórców najciekawszych blogów, naukowców, dziennikarzy oraz przedstawicieli środowiska biznesu. Podczas pierwszej edycji Blog Forum Gdańsk rozmawiano o szansach, barierach i kierunkach rozwoju polskiej blogosfery. Dyskutowano o kluczowych zagadnieniach związanych z tą formą komunikacji. Blog Forum odbywa się w Gdańsku – mieście, które tworzy przestrzeń do swobodnej wymiany myśli.

Gwiazdami BLOG FORUM GDAŃSK 2010 byli: amerykański analityk cyfrowy, socjolog i futurysta –
Brian Solis, Sami Ben Gardhia – tunezyjski bloger monitorujący wolność słowa w sieci oraz Arzu Geybullayeva, jedna z niewielu blogerek w Azerbejdżanie piszących po angielsku. Spośród polskich
blogerów udział gdańskim Forum wzięli, m.in.: Igor Janke (salon24.pl), Eliza Mórawska (whiteplate.blogspot.com), Kominek (Kominek.in), Artur Kurasiński (AK74.pl), Grzegorz Marczak
(Antyweb.pl), Maciej Budzich (blog.mediafun.pl), Natalia Hatalska (hatalska.com).

Oprócz wykładów, dyskusji i paneli eksperckich, na uczestników forum czekały też wydarzenia
towarzyszące: wycieczka „Gdańsk – szlakiem wolności”, kolacja integracyjna z udziałem wszystkich
gości konferencji oraz Director’s Cut filmu “Blogersi” w reżyserii Jarosława Rybusa.


piątek, 2 września 2011

Ankieta. Edukacja w intenecie


Zachęcamy do wypełnienia prostej ankiety

To tylko 13 prostych pytań dotyczących aktywności w sieci oraz wykorzystywania zasobów jakie oferuje nam internet.

Ankieta pozwoli określić jakie jest zapotrzebowanie na internetową edukację oraz jaka tematyka szkoleń jest najbardziej pożądana wśród potencjalnych odbiorców.



Edukacja w internecie